מערכות גילוי עשן ואש

מערכות גילוי עשן ואש ופתרונות גילוי עשן ואש

בתי מגורים ותעשיה דורשים פתרונות גילוי עשן ואש מתאימים
מערכות גילוי עשן ואש חוללו מהפכה בתחום אבטחת מבנים, והצילו חיי אנשים רבים. חשוב לזכור כי ללא מערכות גילוי עשן ואש, היכולת שלנו לבלום שריפות תלויה בתשומת לב אנושית. מטבע הדברים, למשך חלק ניכר מהיום אנחנו ישנים, או פשוט לא נמצאים בבית או במקום העבודה. זמנים אלו הם זמנים חשופים מבחינת הנכס, ובהם הסכנה רבה ביותר. חשוב לזכור, כי לכל מבנה מגורים או תעשייה צרכים שונים מבחינת מערכות גילוי עשן ואש. סוג הדלקות שונה בשל החומרים השונים המפוזרים בנכס אשר עשויים להיות רעילים. נוסף על כך אופי התפשטות האש נקבע לפי צורתו הייחודית של המבנה וכיווני זרימת האוויר בתוכו. לכן, חשוב מאוד לפני התקנת מערכות גילוי עשן ואש בין אם בבתי מגורים או במתחמי תעשייה, לעשות תהליך חשיבה אודות הצרכים הספציפיים של הנכס אותו ברצונכם לאבטח.

 

איך לבחור את מערכת גילוי העשן והאש המושלמת עבורכם

כאמור, בחירת מערכות גילוי עשן ואש צריכה להיעשות בהתאם לנכס אשר ברשותכם. למרות שהחשיבה אודות הסיכונים לדלקה הקיימים בנכס ואופי התפשטות האש עשויה להיות מאתגרת, היא רק השלב הראשון בדרך להתקנה. השלב הבא בתהליך הוא בחירה של מערכת גילוי עשן ואש העונה על צרכיכם. בחירת מערכת גילוי עשן ואש צריכה להתבסס על מספר גורמים:
• רגישות המערכת: למרות שהיינו רוצים לגלות כל שריפה במהירות האפשרית, לעיתים מערכת רגישה מידי עשויה להיות בעיתית. מתחמי תעשייה נרחבים בהם פועל מיכון כבד עשויים לדרוש מערכת אשר תאפשר הפרדה מסוימת בין כמות העשן הסטנדרטית, לגילוי חריגות המצריכות התערבות. לכן, חשוב מאוד שרגישות הקולטנים במערכות גילוי העשן יותאמו לאזור ההתקנה. יש לכך חשיבות לעיתים אפילו בבתי מגורים בעיקר באזור המטבח.
• צריכת חשמל: חשוב מאוד לרכוש מערכות אשר יש להם יכולת לפעול באופן עצמאי במקרה של נפילת חשמל. פעמים רבות לאחר התפרצות דלקה, האש ממיסה קווי מתח בקירות הבית ויוצרת הפסקה של הזרם החשמלי. רק מערכת גילוי עשן אשר מסוגלת לפעול גם באמצעות בטריות תבטיח הגנה מלאה גם במצבים אלו.
• כיסוי מרחבי: למערכות גילוי שונות יכולת שונה מבחינת כיסוי מרחבי. ישנן מערכות הפועלות בתצורה עצמאית, המיועדות בעיקר לשוק הביתי, וישנן מערכות המורכבות ממספר גלאים הפועלים ביחד על מנת לתת כיסוי מלא ורציף של נכס גדול.

 

בחירת מערכת לגילוי עשן ואש

מערכות גילוי וכיבוי אש התייעצות עם גורם בעל ידע בתחום של בטיחות אש וגילוי אש יכולה לעשות את ההבדל וזאת מפני שהשיקולים בבחירת מערכות גילוי עשן ואש הם רבים. בין אם מדובר במבנה משרדים, מבנה מגורים או מתחם תעשייה עלינו לעשות ככל אשר ביכולתנו על מנת שהוא יהיה ממוגן בצורה הטובה ביותר. השקעה בהגנה מפני שריפות יכולה למנוע אבדן חיי אדם, ולחסוך כסף הנובע מנזקי השריפה. החשיבות בבחירה והשיקולים הרבים המרכיבים אותה מחייבים אותנו להתייעץ עם גורם בעל ידע בתחום, ולעשות עסקים עם חברה בעלת ותק וניסיון.