התקנת מערכות גילוי וכיבוי אש

מערכות גילוי אש במפעלים

התקנת מערכות גילוי אש במפעלים – פתרונות גילוי עשן ואש בתעשייה

מפעלים ומבני תעשיה דורשים פתרונות גילוי עשן ואש מתאימים
מערכות גילוי עשן ואש חוללו מהפכה בתחום אבטחת מבנים, והצילו חיי אנשים רבים. חשוב לזכור כי ללא מערכות גילוי עשן ואש, היכולת שלנו לבלום שריפות תלויה בתשומת לב אנושית. מטבע הדברים, למשך חלק ניכר מהיום אנחנו ישנים, או פשוט לא נמצאים בבית או במקום העבודה. זמנים אלו הם זמנים חשופים מבחינת הנכס, ובהם הסכנה רבה ביותר. חשוב לזכור, כי לכל מבנה מגורים או תעשייה צרכים שונים מבחינת מערכות גילוי עשן ואש. סוג הדלקות שונה בשל החומרים השונים המפוזרים בנכס אשר עשויים להיות רעילים. נוסף על כך אופי התפשטות האש נקבע לפי צורתו הייחודית של המבנה וכיווני זרימת האוויר בתוכו. לכן, חשוב מאוד לפני התקנת מערכות גילוי עשן ואש בין אם בבתי מגורים או במתחמי תעשייה, לעשות תהליך חשיבה אודות הצרכים הספציפיים של הנכס אותו ברצונכם לאבטח.

פתרונות גילוי עשן, כיבוי אש ומיגון מפני שריפות בתעשייה במפעלים ובמוסדות

ספרינקלרים כיבוי אשאנו מספקים פתרונות מתקדמים של פתרונות גילוי עשן במפעלים, כיבוי אש ומיגון מפני שריפות בתעשייה במפעלים ובמוסדות.  אנו מתמחים בהתקנות של מערכות למיגון  מאש הכוללות את המרכיבים הבאים:

מערכות גילוי אש: מערכות אלו נועדות לזהות שריפה בשלב מוקדם ככל האפשר. קיימות מערכות גילוי שונות, כגון גלאי עשן, גלאי חום וגלאי גז.
מערכות כיבוי אש: מערכות אלו נועדות לכבות שריפה לאחר שהיא התפתחה. קיימות מערכות כיבוי שונות, כגון מערכות ספרינקלרים, מערכות קצף ומערכות גז.
דרכי מילוט: דרכי מילוט אלו נועדו לאפשר לעובדים להתפנות מהמפעל בבטחה במקרה של שריפה. חשוב לוודא שדרכי המילוט נגישות לכל העובדים ושהן מסומנות בצורה ברורה.

תכנון בטיחות אש למפעל

תכנון בטיחות אש נכון למפעל הוא חיוני להגנה על חיי אדם ורכוש מפני שריפות. התכנון צריך להתבסס על ניתוח סיכונים מעמיק של המפעל, תוך התחשבות בגורמים הבאים:

סוג הפעילות: סוג הפעילות המתבצעת במפעל משפיע על רמת הסיכון לשריפה. לדוגמה, מפעלים העוסקים בחומרים דליקים או נפיצים יהיו בעלי סיכון גבוה יותר לשריפות מאשר מפעלים העוסקים בחומרים שאינם דליקים.
פריסת המבנה: פריסת המבנה משפיעה על אופן התפשטות השריפה ועל יכולת הפינוי של העובדים. חשוב לוודא שישנן דרכי מילוט מספיקות ושהן נגישות לכל העובדים.
החומרים המאוחסנים: החומרים המאוחסנים במפעל משפיעים על סוג מערכת כיבוי האש הנדרשת. לדוגמה, מפעלים המאחסנים חומרים דליקים צריכים להיות מצוידים במערכת ספרינקלרים.
מספר העובדים: מספר העובדים במפעל משפיע על גודל מערכת כיבוי האש הנדרשת ועל תכנון דרכי המילוט.

איך לבחור את מערכת גילוי העשן והאש המושלמת עבורכם

כאמור, בחירת מערכות גילוי עשן ואש צריכה להיעשות בהתאם לנכס אשר ברשותכם. למרות שהחשיבה אודות הסיכונים לדלקה הקיימים בנכס ואופי התפשטות האש עשויה להיות מאתגרת, היא רק השלב הראשון בדרך להתקנה. השלב הבא בתהליך הוא בחירה של מערכת גילוי עשן ואש העונה על צרכיכם. בחירת מערכת גילוי עשן ואש צריכה להתבסס על מספר גורמים:
• רגישות המערכת: למרות שהיינו רוצים לגלות כל שריפה במהירות האפשרית, לעיתים מערכת רגישה מידי עשויה להיות בעיתית. מתחמי תעשייה נרחבים בהם פועל מיכון כבד עשויים לדרוש מערכת אשר תאפשר הפרדה מסוימת בין כמות העשן הסטנדרטית, לגילוי חריגות המצריכות התערבות. לכן, חשוב מאוד שרגישות הקולטנים במערכות גילוי העשן יותאמו לאזור ההתקנה. יש לכך חשיבות לעיתים אפילו בבתי מגורים בעיקר באזור המטבח.
• צריכת חשמל: חשוב מאוד לרכוש מערכות אשר יש להם יכולת לפעול באופן עצמאי במקרה של נפילת חשמל. פעמים רבות לאחר התפרצות דלקה, האש ממיסה קווי מתח בקירות הבית ויוצרת הפסקה של הזרם החשמלי. רק מערכת גילוי עשן אשר מסוגלת לפעול גם באמצעות בטריות תבטיח הגנה מלאה גם במצבים אלו.
• כיסוי מרחבי: למערכות גילוי שונות יכולת שונה מבחינת כיסוי מרחבי. ישנן מערכות הפועלות בתצורה עצמאית, המיועדות בעיקר לשוק הביתי, וישנן מערכות המורכבות ממספר גלאים הפועלים ביחד על מנת לתת כיסוי מלא ורציף של נכס גדול.

בחירת מערכת לגילוי עשן ואש

מערכות גילוי וכיבוי אש התייעצות עם גורם בעל ידע בתחום של בטיחות אש וגילוי אש יכולה לעשות את ההבדל וזאת מפני שהשיקולים בבחירת מערכות גילוי עשן ואש הם רבים. בין אם מדובר במבנה משרדים, מבנה מגורים או מתחם תעשייה עלינו לעשות ככל אשר ביכולתנו על מנת שהוא יהיה ממוגן בצורה הטובה ביותר. השקעה בהגנה מפני שריפות יכולה למנוע אבדן חיי אדם, ולחסוך כסף הנובע מנזקי השריפה. החשיבות בבחירה והשיקולים הרבים המרכיבים אותה מחייבים אותנו להתייעץ עם גורם בעל ידע בתחום של מיגון אש, ולעשות עסקים עם חברה בעלת ותק וניסיון.

תוכן עניינים

לפניות בנושאי מיגון אש
התקשרו עכשיו
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: