התקנת מערכות גילוי וכיבוי אש

גלאי עשן עצמאי – גלאי עשן ביתיים

גלאי עשן עצמאי להתרעה בזמן אמת על שריפות

גלאי עשן עצמאימרחב המחייה המודרני בבית ובמקומות העבודה הוא בעל סיכונים רבים להתלקחות דלקה. המכשור האלקטרוני אשר נמצא בכל פינה יכול בהחלט לשחרר ניצוצות אשר יגרמו להתלקחות. החומרים הכימיים בהם נעשה שימוש בתעשיית הריהוט והאלקטרוניקה יכולים לשחרר לאוויר החדר חומרים רעילים אשר יהפכו את השריפות למלכודות מוות של ממש ואת שאיפת העשן למסוכנת פי כמה. על מנת להימנע ממצבים מסכני חיים, חשוב מאוד להיות ערוכים לשריפה. הדרך הטובה ביותר להילחם בשריפה היא למנוע אותה, ולכן חשוב מאוד שתהיה לנו התרעה בזמן אמת. התרעה כזאת תאפשר לנו לבלום את ההתלקחות עוד לפני שהיא התפשטה, להציל את עצמנו ולהזעיק עזרה במידת הצורך.

מהם היתרונות של התקנת גלאי עשן עצמאי

גלאי עשן תקן 1220על מנת להימנע מאבדן חיי אדם, החלה המדינה מתקנת תקנות חוקיות ולחייב התקנה של גלאי עשן בנכסים פרטיים ובמפעלי תעשייה. אחת התקנות הללו מחייבת אותנו להציב גלאי עשן בבתי מגורים ומתחמים תעשייה, על מנת לצמצם את האסונות משריפה. המוצר המוביל כרגע, אשר עומד בתקנות המחמירות ביותר הוא גלאי עשן עצמאי עם תקן 1220.

היתרונות שלו כוללים:
• התקנה נוחה: למרות שנראה שבמצבים של סיכון חיי אדם לא מדובר בקריטריון מוביל, נמצא כי ההתקנה הנוחה מגבירה את ההיענות לחוק. גלאי עשן עצמאי בעל תקן 1220 יכול להיות מותקן במהירות נוחות ויעילות, ללא צורך לחבר אותו לרשת סבוכה של גלאי עשן.
• הגנה ממגוון סיכונים: גלאי עשן עצמאי מאפשר לנו לגלות מבעוד מועד סוגים רבים של בערה. לאדם הממוצע נראה כי אין הבדל בין עשן הנפלט משריפה של ריהוט לעשן הנפלט מהתלקחות של גז או חומר כימי. למרות זאת, גלאי עשן אשר לא עומדים בתקן 1220 עשויים להחמיץ סוגים אשר הסנסורים שלהם לא רגישים להם ולהוות סכנה בטיחותית רצינית.
• יכולת עבודה עצמאית: פעמים רבות שריפה במבנה מגורים פוגעת באופן ישיר באספקת החשמל במבנה. פגיעה כזאת עשויה להוביל לשיתוק של מערכות ההגנה המותקנות ולסכנת חיים. לכן, חשוב מאוד שציוד גילוי העשן שלנו יהיה מסוגל לפעול באופן עצמאי, גם ללא חיבור ישיר לחשמל. גלאי חשמל עצמאי בתקן 1220 יכול לפעול רק על גבי הסוללות המותקנות בו בשעת הצורך, ובכך שומר עלינו גם במצבי ניתוק.

רק גלאי עשן עצמאי תקני ואיכותי יבטיח הגנה מלאה

ההוצאות הכרוכות בהגנה על הבית עשויות להוביל אותנו להרהר באפשרות של קיצוצים וחיסכון. מדובר כמובן בתכונה טבעית, אבל חשוב מאוד לא לחסוך ברכישת גלאי עשן. חיסכון שיוביל לגלאי פחות רגיש, או רכישה מגורם לא מוסמך של גלאי אשר לא עומד בתקנות, יכולים בהחלט לגרום לאסונות ולאבדן חיים. הקפידו לבצע את הרגישה וההתקנה של גלאי עשן עצמאי רק מגורם מורשה בעל ניסיון בתחום.

התקנת גלאי עשן עצמאי להתראה מפני עשן או אש בבית

בתי מגורים עשויים להפוך למלכודות מוות. גילוי מוקדם של עשן או אש בבית יכול להציל לכם את החיים.

המחשבה על תאונה מעבירה בנו חלחלה. צפייה בסדרות אלימות בטלוויזיה גורמת לנו לחשוב על מצבי סכנה כרומנטיים ומרגשים. אנו צופים בגיבורים הניצלים מסכנות ומתאונות איומות. האמת העצובה היא, שברוב המקרים  -תאונות בכלל, וצאונות בבית בפרט , נגמרות באסונות ובאובדן נוראי. לעיתים מדובר במוות, לעיתים בנכות קשה, אבל מאחר ומדובר במצבים שניתן היה להימנע מהם, החרטה היא רבה. רבים מאתנו חושבים כי תאונות ביתיות הן קלות יחסית לתאונות במקומות עבודה. אכן, במפעלים יש סכנות גדולות כמו מכשירים רבי עוצמה, או קווי מתח חשמלי גבוה, אך הם לרוב ערוכים לסכנות הללו. התקנות של המדינה למפעלים ובתי עסק מחיבות אותם להחזיק ציוד כמו גלאי עשן, ספרינקלרים וערכות עזרה ראשונה. בבית הפרטי לעומת זאת, רובנו נוטים להתעלם בתואנה של "לי זה לא יקרה" ולא להצטייד בציוד טיפול ומניעה של תאונות.

להזמנת גלאי עשן עצמאי לפי תקן 1220 ליחצו כאן

חומרים דליקים וסכנות התלקחות ודליקה בבתים פרטיים

הבית הפרטי הממוצע מכיל בתוכו חומרים רבים אשר יכולים לסייע לאש להתפשט. גז הבישול לדוגמא, יכול בהחלט להתפשט בחלל הבית לאחר סגירה לא מלאה של הכיריים. די בניצוץ קטן כדי להדליק את הגז ועמו את הדירה, ולכן היצרנים הוסיפו לו את הריח האופייני. נוסף על כך הריהוט בבית יכול בהחלט להידלק, והחומרים הכימיים והפלסטיים עשויים להעצים את הסכנה דרך העשן הנפלט מהם. לגלאי עשן ביתי יתרונות רבים בהגנה עלינו, יתרונות אלו כוללים:
• התרעה: אחד הדברים החשובים ביותר בהימלטות מדלקה בבית, הוא השלב בו אנו מגלים אותה. פעמים רבות השריפה מתלקחת כאשר אנו ישנים כתוצאה מחימום אשר אינו פועל כשורה, ובמקרים אלו אנו עלולים להמשיך ולישון בשעה שהאש מתפשטת.
• טיפול ראשוני: גלאי עשן ביתי יאפשר לנו לזהות את הדלקה בשלב מוקדם, כאשר פליטת העשן הראשונית היא הסימן היחיד. גילוי מוקדם כל כך נותן לנו הזדמנות לתת טיפול ראשוני ולכבות את השריפה בעצמנו.
• הזעקת עזרה: במידה והשריפה כבר מתקדמת, גלאי עשן יכול להזעיק סיוע חיצוני, ולאפשר לנו להימלט מהבית מהר ככל האפשר.

מערכות גילוי עשן  ומערכות מיגון אש

מאמר על גלאי עשן לבית לפי תקן 1220

רכישת גלאי עשן עצמאי לבית שלכם כי לא חוסכים במה שמציל חיים

המרחק בין מניעה של תאונה או שירה בבית, לבין אי מניעתה –  יכול להיות עניין של שניות. יש הבדל עדין מאוד בין תאונה שנמנעה, לבין אסון. הבדל זה יכול להיות השתי דקות הנוספות שניתנו לנו לפנות את כל הילדים לפני שהעשן הציף את החדר, הרגע שבו זיהינו את השמיכה המונחת על החימום סליל ועוד. לכן, חשוב מאוד שהציוד שאנו רוכשים על מנת להתגונן ולמנוע תאונות ביתיות יהיה מדויק ואיכותי ככל האפשר. אם כבר החלטנו למגן את ביתנו, עלינו לעשות זאת בעזרת ציוד איכותי. רכישה של גלאי עשן זול ובעל תפקוד לקוי עשויה להיות מסוכנת יותר מאי רכישת גלאי כלל, מאחר ואנו נהיה רגועים ונישן במחשבה שאנו מוגנים כאשר למעשה אנחנו חשופים לשריפה.

המלצה נוספת: אתר של מושב נבטים

קיראו שוב מדוע התרעה בזמן אמת על שריפות עשויה להציל חיים

 

תוכן עניינים

לפניות בנושאי מיגון אש
התקשרו עכשיו
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: