גלאי עשן עצמאי

גלאי עשן עצמאי להתרעה בזמן אמת על שריפות

מדוע התרעה בזמן אמת על שריפות עשויה להציל חיים
מרחב המחייה המודרני בבית ובמקומות העבודה הוא בעל סיכונים רבים להתלקחות דלקה. המכשור האלקטרוני אשר נמצא בכל פינה יכול בהחלט לשחרר ניצוצות אשר יגרמו להתלקחות. החומרים הכימיים בהם נעשה שימוש בתעשיית הריהוט והאלקטרוניקה יכולים לשחרר לאוויר החדר חומרים רעילים אשר יהפכו את השריפות למלכודות מוות של ממש ואת שאיפת העשן למסוכנת פי כמה. על מנת להימנע ממצבים מסכני חיים, חשוב מאוד להיות ערוכים לשריפה. הדרך הטובה ביותר להילחם בשריפה היא למנוע אותה, ולכן חשוב מאוד שתהיה לנו התרעה בזמן אמת. התרעה כזאת תאפשר לנו לבלום את ההתלקחות עוד לפני שהיא התפשטה, להציל את עצמנו ולהזעיק עזרה במידת הצורך.
מהם היתרונות של התקנת גלאי עשן עצמאי
על מנת להימנע מאבדן חיי אדם, החלה המדינה מתקנת תקנות חוקיות ולחייב התקנה של גלאי עשן בנכסים פרטיים ובמפעלי תעשייה. אחת התקנות הללו מחייבת אותנו להציב גלאי עשן בבתי מגורים ומתחמים תעשייה, על מנת לצמצם את האסונות משריפה. המוצר המוביל כרגע, אשר עומד בתקנות המחמירות ביותר הוא גלאי עשן עצמאי עם תקן 1220. היתרונות שלו כוללים:
• התקנה נוחה: למרות שנראה שבמצבים של סיכון חיי אדם לא מדובר בקריטריון מוביל, נמצא כי ההתקנה הנוחה מגבירה את ההיענות לחוק. גלאי עשן עצמאי בעל תקן 1220 יכול להיות מותקן במהירות נוחות ויעילות, ללא צורך לחבר אותו לרשת סבוכה של גלאי עשן.
• הגנה ממגוון סיכונים: גלאי עשן עצמאי מאפשר לנו לגלות מבעוד מועד סוגים רבים של בערה. לאדם הממוצע נראה כי אין הבדל בין עשן הנפלט משריפה של ריהוט לעשן הנפלט מהתלקחות של גז או חומר כימי. למרות זאת, גלאי עשן אשר לא עומדים בתקן 1220 עשויים להחמיץ סוגים אשר הסנסורים שלהם לא רגישים להם ולהוות סכנה בטיחותית רצינית.
• יכולת עבודה עצמאית: פעמים רבות שריפה במבנה מגורים פוגעת באופן ישיר באספקת החשמל במבנה. פגיעה כזאת עשויה להוביל לשיתוק של מערכות ההגנה המותקנות ולסכנת חיים. לכן, חשוב מאוד שציוד גילוי העשן שלנו יהיה מסוגל לפעול באופן עצמאי, גם ללא חיבור ישיר לחשמל. גלאי חשמל עצמאי בתקן 1220 יכול לפעול רק על גבי הסוללות המותקנות בו בשעת הצורך, ובכך שומר עלינו גם במצבי ניתוק.
רק גלאי עשן עצמאי תקני ואיכותי יבטיח הגנה מלאה
ההוצאות הכרוכות בהגנה על הבית עשויות להוביל אותנו להרהר באפשרות של קיצוצים וחיסכון. מדובר כמובן בתכונה טבעית, אבל חשוב מאוד לא לחסוך ברכישת גלאי עשן. חיסכון שיוביל לגלאי פחות רגיש, או רכישה מגורם לא מוסמך של גלאי אשר לא עומד בתקנות, יכולים בהחלט לגרום לאסונות ולאבדן חיים. הקפידו לבצע את הרגישה וההתקנה של גלאי עשן עצמאי רק מגורם מורשה בעל ניסיון בתחום.